Estiluz Laverd lampa wisząca T-3805 Estiluz Laverd lampa wisząca T-3805
Producent: Estiluz
Cena: 10 112,45 zł
szt.
zobacz więcej
Estiluz Laverd lampa wisząca T-3806 Estiluz Laverd lampa wisząca T-3806
Producent: Estiluz
Cena: 16 040,43 zł
szt.
zobacz więcej
Flos 2097/18 Lampa wisząca Flos 2097/18 Lampa wisząca
Producent: Flos
Cena: 8 620,08 zł
zobacz więcej
Artemide Chlorophilia 2 APP Artemide Chlorophilia 2 APP
Producent: Artemide
Cena: 5 610,99 zł
szt.
zobacz więcej
Artemide Empatia Sospensione 16 Artemide Empatia Sospensione 16
Producent: Artemide
Cena: 2 815,14 zł
szt.
zobacz więcej
Artemide Pirce Sospensione White HALO Artemide Pirce Sospensione White HALO
Producent: Artemide
Cena: 3 798,51 zł
szt.
zobacz więcej
Artemide Scopas Sospensione Artemide Scopas Sospensione
Producent: Artemide
Cena: 14 210,66 zł
szt.
zobacz więcej
Axo Light Fairy SP 12R Lampa Wisząca Axo Light Fairy SP 12R Lampa Wisząca
Producent: AXO Light
Cena: 21 430,17 zł
szt.
zobacz więcej
Axo Light Hoops 6 Lampa Wisząca Czarna Axo Light Hoops 6 Lampa Wisząca Czarna
Producent: AXO Light
Cena: 10 319,09 zł
szt.
zobacz więcej

Nie trzeba dwa razy tłumaczyć tego, że żyrandol do salonu lub żyrandol do sypialni musi raczej trafić do pomieszczenia, w którego przypadku sufit znajduje się dość wysoko, bo żyrandole zazwyczaj zwisają z sufitów. Prawda tkwi też i w tym, że nowoczesne tanie żyrandole wykonuje się z tworzyw sztucznych, ale spotyka się też materiały takie jak drewno, czasami nawet dość egzotyczne, szczotkowane aluminium, szkło zróżnicowane jeśli chodzi o rodzaj, chromowaną stal, a czasami nawet mosiądz. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te wykonywane z tworzyw są zazwyczaj tymi najtańszymi, a szkło i chromowana stal to raczej ta wyższa półka cenowa.

Czy żyrandol z chromowaną stalą może być tanim?

Żyrandol z chromowanej stali, czyli ten żyrandol do salonu lub żyrandol do sypialni może być tanim, bo w czasach obecnych ciekawszy materiał nie musi oznaczać zaskakująco wysokiej ceny. Spowodowane jest to tym, że wiele modeli żyrandoli wykonuje się maszynowo, a to wpływa na cenę, bo roboty gnące profile stalowe, rurki, a czasami nawet płaskowniki wykonują swoją pracę zaskakująco szybko i co równie ważne obecne maszyny potrafią wykonywać nawet te dość zawiłe projekty. Prawda tkwi też i w tym, że robotom zamiast wynagrodzenia wystarcza jedynie energia elektryczna, ale mają one też wady, czyli ktoś musi nadzorować ich pracę. Brzmi to rzecz jasna dość typowo, bo roboty się programuje, ale to właśnie dzięki temu wykonują szybko nawet te dość zawiłe projekty. Kluczowe znaczenie ma też i to, że z biegiem lat te roboty mogą już o wiele więcej, choć pewną część modeli człowiek musi ręcznie składać, a dokładniej do tego szkieletu wykonanego z chromowanej stali dodaje detale upiększające wykonane choćby ze szkła kryształowego. Takie dodatki rzecz jasna znacząco podwyższają cenę zakupu, ale czasami ludzka zręczność jest niezbędną, bo roboty na liniach produkcyjnych nadal nie potrafią wykonać pewnych zadań zazwyczaj wykonywanych przez wykwalifikowanych ludzi.

Czy spasowanie z umeblowaniem jest istotne?

Niestety to stylistyczne spasowanie z umeblowaniem jest bardzo ważne, czyli żyrandol do salonu i żyrandol do sypialni muszą pasować do mebli, a te mogą być tymi zaskakująco klasycznymi lub wybitnie nowoczesnymi. Każdy z mebli to rzecz jasna nie tylko pewien indywidualizm stylistyczny, ale też różne materiały. Mowa tu o tym, że nowoczesne i tanie meble zazwyczaj wykonuje się z płyt meblowych i tworzyw. Kluczowe znaczenie ma też i to, że żyrandol nowoczesny może być też wykonanym z tworzywa i nie wyglądać źle, bo tworzywo może dość dobrze imitować choćby szczotkowane aluminium i jedynie dotknięcie takiego tworzywa zdradza sporo. Także żyrandol do pokoju może się prezentować nawet bardzo klasycznie lub wybitnie nowocześnie i to nawet wtedy gdy wykona się takowy z tworzywa. W tym wszystkim chyba kluczowe znaczenie ma spasowanie z nowoczesnymi meblami, które rzecz jasna sugerują katalogi z meblami. One są tymi zaskakująco ważnymi i co równie istotne te przedstawienia połączenia żyrandola z konkretnym umeblowaniem tworzą specjaliści, a oni tak jakby tworzą modę na połączenie konkretnych modeli mebli z konkretnymi żyrandolami do salonów.

Przedstawienia z sieci

W czasach obecnych katalogi, które powstają też w formie internetowej tworzą fotografowie, graficy komputerowi i projektanci mebli. Jednym słowem coś takiego nie jest dziwne i to wcale, bo styliści tworzą meble, żyrandole do sypialni i żyrandole do salonu, a konkretniej połączenia, które to w przyszłym sezonie będą dla wielu z nas tymi wybitnie smacznymi. Ludzie zaś inspirują się tymi sieciowymi przedstawieniami i to nawet bardzo, bo takie przedstawienie to stworzenie pokoju z myślą o sesji zdjęciowej, umeblowanie go i dodanie modelu żyrandolu, który zdaniem stylistów i marketingowców będzie pasował i to bardzo. Wiele znaczy też i to, że takie przedstawienie jest idealne, czyli takiego pokoju nie fotografuje się z doskoku, czyli specjalista używa drogiej lustrzanki cyfrowej, a potem edytuje ujęcia na laptopie wartym tyle co auto kompaktowe. Potem takie zdjęcie trafia na stronę w sieci i pojawia się na nim bardzo ładnie sfotografowany żyrandol ze specjalną ramką na cenę pod nim. W przypadku katalogów jest to niemal normą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl