Producenci
Jielde Aicler AID373 Czarny 9011 Połysk Jielde Aicler AID373 Czarny 9011 Połysk
Producent: Jielde
Cena: 1 430,88 zł
szt.
zobacz więcej
Jielde Loft C1260INOB Lampa Podłogowa Jielde Loft C1260INOB Lampa Podłogowa
Producent: Jielde
Cena: 4 731,88 zł
szt.
zobacz więcej
Jielde Loft D1200 Lampa Podłogowa Jielde Loft D1200 Lampa Podłogowa
Producent: Jielde
Cena: 3 886,66 zł
szt.
zobacz więcej
Jielde Loft D1240INOB Lampa Podłogowa Jielde Loft D1240INOB Lampa Podłogowa
Producent: Jielde
Cena: 4 192,81 zł
szt.
zobacz więcej

Lampa industrialna to coś co zdefiniowała marka Jielde. Wzór tej lampki na biurko jest ikoniczny pod wieloma względami. Jest praktyczna a przy tym jej klasyczne kształty są piękne. Jielde to ikona wzornictwa przemysłowego dlatego lampa industrialna to to co powinno kojarzyć ci się z tą marką. Odkryj markę Jielde z kultowelampy.pl

W kolekcji Jielde ikoniczna lampka na biurko zajmuję specjalne miejsce. To dzięki tej lampce Jielde zajmuję tak wysoką pozycje w francuskim wzornictwie. Lampa sufitowa czy lampka do czytania, na biurko czy ścianę wszystkie wywodzą się z jednego projektu Pana Jean-Louis Domecq.

Jedyna w swoim rodzaju lampka na biurko Jieldé
Czym jest wzornictwo przemysłowe?
Wzornictwo przemysłowe może wydawać się całkiem nowym trendem dekoracyjnym, jednak prawdziwe wzornictwo przemysłowe zaczęło się w XIX wieku. To właśnie w tych latach fabryki zaczeły się rozwijać, a obrabiarki i przemysł metalowy osiągnęły swój szczyt. Ten ważny punkt zwrotny w historii świata rozpoczął się w Wielkiej Brytanii. A następnie rozprzestrzenił się na całą Europę. Do Francji dotarł na początku XIX wieku.

Jednak industrialny design jako trend w wystroju wnętrz rozpoczął się w latach 90-tych, kiedy stare fabryki i magazyny zaczęły być ponownie wykorzystywane jako lofty i inne rezydencje.

Oświetlenie przemysłowe zostało pierwotnie stworzone, aby wytrzymać w niebezpiecznych i niekorzystnych środowiskach. Takich jak fabryki, rafinerie ropy naftowej, stodoły i magazyny. Obecnie, ich surowy lecz szykowny design jest chwalony za praktyczność i zdolność do nadania silnej estetycznej krawędzi zwykłym przestrzeniom.

Jedna lampa, odzyskana z dawnej fabryki, może oświetlić całą kuchnię, nadając wnętrzu niepowtarzalny styl industrialny.

Jest rok 1950 i pewien mechanik mieszkający we francuskim regionie Lyon był zmęczony poszukiwaniem idealnej lampy, która oświetliłaby jego miejsce pracy i maszyny, więc postanowił stworzyć własną.

Jego kryteria były dość proste, a jednak trudne do spełnienia: lampa, która łączyłaby w sobie solidność, praktyczność i prostą konstrukcję, aby dostosować się do jego potrzeb.

Nazywał się Jean-Louis Domecq i po kilku próbach w kwietniu 1950 roku ukończył swój ostateczny projekt. Zaprojektował więc modułową lampę przegubową, z innowacją, która uczyniła jego patent międzynarodowym sukcesem: elektryczność jest transportowana

przez przeguby lampy, bez konieczności stosowania przewodów. Obwód elektryczny jest zakończony parą miedzianych płytek, co pozwala na obracanie ramion lampy Jieldé bez ograniczeń wokół przegubu, bez plątaniny przewodów i bezpieczniej w warunkach wysokiego napięcia.

W latach 1951-1952 Jean-Louis Domecq uprzemysłowił produkcję swojej lampy, a w 1953 roku stworzył kultową firmę, której nazwa jest fonetyczną wersją jego inicjałów: JLD (Ji eL Dé). Od tamtego czasu produkcja lamp Jieldé trwa nieprzerwanie.

Francuska gwiazda oświetlenia w stylu industrialnym

Rodzina Jieldé, różnorodność oświetlenia industrialnego
Jean-Louis Domecq zmarł w 1983 roku, więc nie mógł zobaczyć, jak jego następcy przechodzą od czysto przemysłowego kontekstu modelu "Standard" w latach 90-tych do jego ewolucji w kierunku lampy podłogowej, lampki do czytania lub kinkietu.

Lampa Jieldé Loft
Historyczna lampa industrialna Jieldé została przemianowana na Jieldé Loft w 1987 roku i stworzono wiele wariantów z różną liczbą przegubów i podstaw. Model z sześcioma przegubami ma wyjątkowy design, ale należy również pamiętać, że może być również używany jako lampa ścienna. Kolekcja ta podnosi poprzeczkę oryginalnego projektu, aby sprostać wymaganiom i standardom współczesnych konsumentów.

Lampa Jieldé Signal
Kolekcja Jieldé Signal stworzona w 2006 roku oferuje bardziej wyrafinowaną wersję oryginalnej lampy, ze smuklejszymi przegubami, które są o 10 cm krótsze, oraz małą oprawką o mocy 40 W. Ta kolekcja posiada mniejsze, kolorowe modele.

Praktyczna i solidna, to właśnie lampka na biurko Jielde
Dzięki temu Jielde do idealna lampka do czytania. Stworzona by spełnić wszystkie potrzeby konsumenta ze względu na swoją praktyczność. Ponad czasowy styl lamp ucieszy każdego miłośnika stylu industrialnego.

Industrialna lampa wisząca nada Twojemu wnętrzu wdzięk retro z epoki fabryk przemysłowych, połączony z wysoce praktycznym i mechanicznym duchem.

Każda lampa Jieldé jest nadal wykonywana ręcznie w ten sam sposób i numerowana za pomocą przymocowanej tabliczki firmowej, co sprawia, że każda z nich jest unikalnym przedmiotem i prawdziwym dziełem sztuki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl