Foscarini Gregg Soffitto 13 Foscarini Gregg Soffitto 13
Producent: Foscarini
Cena: 767,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Foscarini Gregg Soffitto 31 Foscarini Gregg Soffitto 31
Producent: Foscarini
Cena: 1 576,00 zł
szt.
zobacz więcej
Foscarini Allegro Assai Lampa Wisząca 1690073 71 Foscarini Allegro Assai Lampa Wisząca 1690073 71
Producent: Foscarini
Cena: 30 835,00 zł
zobacz więcej
Foscarini Allegro Ritmico Lampa Wisząca 1690071 20 Foscarini Allegro Ritmico Lampa Wisząca 1690071 20
Producent: Foscarini
Cena: 16 316,25 zł
zobacz więcej
Foscarini Allegro Vivace Lampa Wisząca 1690072 80 Foscarini Allegro Vivace Lampa Wisząca 1690072 80
Producent: Foscarini
Cena: 21 060,00 zł
zobacz więcej
Foscarini Aplomb kinkiet 195005L Foscarini Aplomb kinkiet 195005L
Producent: Foscarini
Cena: 2 418,75 zł
szt.
zobacz więcej
Foscarini Birdie 9 Lampa Wisząca 2210089 25 Foscarini Birdie 9 Lampa Wisząca 2210089 25
Producent: Foscarini
Cena: 11 180,00 zł
zobacz więcej
Foscarini Buds 1 Lampa Wisząca 278071E-12 Foscarini Buds 1 Lampa Wisząca 278071E-12
Producent: Foscarini
Cena: 2 795,00 zł
zobacz więcej
Foscarini Buds 2 Lampa Wisząca 278072E-12 Foscarini Buds 2 Lampa Wisząca 278072E-12
Producent: Foscarini
Cena: 2 960,00 zł
zobacz więcej
Foscarini Buds 3 Lampa Wisząca 278073E-12 Foscarini Buds 3 Lampa Wisząca 278073E-12
Producent: Foscarini
Cena: 2 640,00 zł
zobacz więcej

 

Foscarini to firma która wymyśla, rozwija i produkuje lampy dekoracyjne. Lapy spod tej marki mają uwodzić, zaskakiwać oraz inspirować. Lampy Foscarini to nie tylko oświetlenie ale również dzieła sztuki które wnoszą do przestrzeni piękno i emocje. Dzięki braku ograniczeń produkcyjnych projekty firmy Foscarini są nadzwyczajne i niepowtarzalne.

Ponad 3 dekady współpracy z uznanymi projektantami i perfekcja w dziedzinie oświetlenia dały owocną listę ikonicznych opraw oświetleniowych. Integrują się one świetnie z domowymi jak i profesjonalnymi wnętrzami. Jedyna stała w firmie Foscarini to rygor i pasja do każdego projektu.

WARTOŚCI MARKI

Wolność

Brak ograniczeń - w produkcji, technologii oraz podaży - czyni firmę niezależną od ograniczeń mentalnych.

Projekt

Dziedzictwo Foscarini nie jest oparte na potencjale produkcyjnym, lecz na zdolności do ich tworzenia. Produkty marki są dialogiem pomiędzy koncepcją a formą.

Pasja

Do umysłu marka dociera poprzez serce. Pasja, którą inspiruje, to ta, którą projektanci odczuwają w stosunku do produktów i projektów, z których się wywodzi Foscarini.

Innowacja

Oświetlenie od Foscarini nigdy nie jest proste, pierwsze pomysły są dopiero gruntem pod wspaniałe lampy. Marka ta pokazuje, że najlepsze zawsze jest głębiej.

Charyzma

Lampy są wyrazem spójnej wizji która kieruje się instynktem twórczym, estetycznym oraz moralnym.

Poezja

Podobnie jak poeta, manipulują materiałem, aby przełożyć projekt na produkt. Ze sztuką dzielą twórczy język i podejście do idei.

Włoski duch

Gdziekolwiek lampa Foscarini jest na świecie, przywozi ze sobą unikalną perspektywę zakorzenioną we włoskiej kulturze. Stawia na pierwszym miejscu mistrzostwo, rzemiosło i co najważniejsze, wizję projektu.

Create Light

To zdanie, które wyraża istotę Foscarini, składa się z dwóch słów, które reprezentują światy oddzielone od siebie i potężną wizję, gdy się je połączy: świat tworzenia, kształtowania materiału i świat światła, wizji, myśli.

Dla marki produkcja jest zawsze punktem końcowym w procesie twórczym. A tworzenie światła to forma, przedmiot - lampa - oświetlająca cel.

Mistrzostwo firmy to Know-how w dziedzinie, która pozwoliła na powstanie produktów najwyższej jakości.

Jakość i środowisko

Foscarini była jedną z pierwszych włoskich firm w sektorze oświetleniowym, która otrzymała certyfikat UNI EN ISO 9001, który gwarantuje jakość całego procesu produkcyjnego. W 2012 roku, w celu zmniejszenia wpływu działalności na środowisko, dodano certyfikat UNI EN ISO 14001: 2004.

MyLight to inteligentne światło, które łączy dzisiejszą technologię z charakterystycznym wzornictwem Foscarini, aby zaoferować unikalne i indywidualne znaczenia i zastosowania dla ludzkości i środowiska.

Jest taki czas, który istnieje poza nami. Czas świata, w którym żyjemy: coraz bardziej elastyczny, ciągle się zmieniający. Ale jest też czas wewnątrz nas. Spokojniejszy, bardziej osobisty rytm, który staramy się odtworzyć w naszym miejscu na ziemi. Wchodzimy do środka, zapalamy lampę i pozwalamy wszystkiemu się wymknąć. Światło jest bramą do naszego prywatnego świata, gdzie powracamy do własnego tempa.

MyLight pozwala kontrolować i personalizować światło zgodnie z własnymi potrzebami. Dzięki aplikacji aktywowanej i używanej przez bluetooth przez inteligentne urządzenia, możliwe będzie wykrycie lamp Foscarini MyLight w pobliżu i regulowanie ich efektów świetlnych, aby Twoje światło, Twoja lampa, Twój dom stawały się coraz bardziej wyjątkowe i osobiste.

Lampa Foscarini to obiekt, który inspiruje, tworzy atmosferę, niezależnie od tego, czy jest włączona czy wyłączona. Dzięki MyLight, ta atmosfera staje się jeszcze bardziej intymna, bliższa potrzebie pozostania w zgodzie z naszym wewnętrznym „Ja”.

W przypadku większych, bardziej złożonych przestrzeni - sklepów, obiektów użyteczności publicznej, hoteli - system pozwala na kontrolę wielu sieci jednocześnie, poprzez skonfigurowanie Site, narzędzia zaprojektowanego do zarządzania dużą liczbą lamp, nawet na różnych piętrach, w równie prosty sposób.

System Foscarini MyLight jest łatwy i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy zainstalować źródło światła i dopasować je poprzez Bluetooth do smartfona, tabletu lub innego urządzenia sterującego.

Seria lamp CABOCHE, są wspaniałym wyborem dla tych, którzy szukają lamp bogatych w formie, a zarazem lekkich. Projekt wykonany jest przez Patricię Urquiolę oraz Elianę Gerotto. Wyrafinowana, genialna i wieloaspektowa, lampa Caboche jest mozaiką refrakcji. Przezroczyste kule polimetakrylanu dają jasność centralnego źródła światła i są rozmieszczone charakterystycznym układem pierścieniowym - promienie świetlne rozprzestrzeniają się wokół pomieszczenia. Caboche ma idealne zastosowanie do użytku w domu lub w wyrafinowanych, ekskluzywnych instytucjach publicznych.
Projekt Caboche pojawił się w sprzedaży w 2005 roku, zyskał ogromne uznanie designerów, architektów i klientów detalicznych z całego świata. Lampy Caboche przekształcają światło w lśniącą kompozycję przezroczystych kul: klejnot designu będący wynikiem połączenia technologii i kreatywności. Forma lampy nawiązuje do przedmiotu biżuteryjnego, szczególnie pięknego i maksymalnie luksusowego. Daje przyjmne dla oka rozproszone światło. Wykonana z tworzywa PMMA, dmuchanego szkła, stali i malowanego aluminium. Kolekcja Caboche to lampy wiszące, stojące, plafony i kinkiety.

Niepowtarzalna lampa podłogowa Twiggy Foscarini, posiada bazę aluminiową a abażur zrobiony jest z tworzywa PMMA. Jest to jedna z najbardziej znanych podłogowych lamp na świecie, lampa ta wywołuje mocne wrażenie dzięki asymetrycznej budowie i ciekawej formie. Postawiona w nowoczesnym wnętrzu stworzy niezapomnianą atmosferę i oczaruje eleganckim światłem.
Lampa Twiggy marki Foscarini została zaprojektowana jako lampa stojąca przeznaczona do użytkowania w pomieszczeniach. Lampa Twiggy została wykonana z tworzywa na bazie lakierowanego włókna szklanego oraz powlekanego metalu i aluminium.

Big Bang - ciekawa konstrukcja geometryczna oferuje rozproszone i odbite światło. Czerwona wersja stwarza w pomieszczeniu intymny i nastrojowy klimat. Abażur wisi na stalowej lince, a zasilanie doprowadzone jest towarzyszącym kablem. W kolekcji Big Bang znajdziemy również plafon i kinkiet.
Pozornie przypadkowy wzór z nieregularnych płaszczyzn tworzy wolumin wokół źródła światła. W serii znajdują się lampa wisząca, kinkiet i plafon.

Foscarini Tress - kolekcja wyjątkowych lamp doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Prócz swojej docelowej funkcji, jaką jest dawanie światła, działają przede wszystkim w sposób silnie dekoracyjny - wiązka światła pada skierowana w kierunku podłogi.

Lampa wisząca Birdie od Foscarini. Wykonana z tworzywa ekologicznego i lakierowanej stali. Lampa o smukłej formie, przypominającej pień drzewa. Stanowi wariację na temat klasycznej lampy, wyposażonej w gałąź na której może usiąść "birdie". Lampa Birdie mistrzowsko łączy znaną, gładką strukturę ze śmiałych charakterem. Projekt Birdie pojawił się w ofercie marki Foscarini w 2011r. Za projekt odpowiada uznanych designerów: Ludovica i Roberto Palomba, na codzień tworząca i zyjąca w Mediolanie. Założyli studio projekgtowe Palomba Serafini Associati w 1994 roku. Są laureatami wielu prestiżowych nagród: compasso D'Oro, Elle Decoration Międzynarodowego Design Award, Red Dot, Design Plus, Good Design Award, niemieckim Design Award. Są autorami wielu projektów i wystaw na całym świecie.


Lampa Spokes włoskiej marki oświetleniowej Foscarini łączy w sobie delikatność formy i prostotę kształtów. Jest ona niezwykle subtelna za sprawą swojej budowy, przypominającej wyglądem klatkę dla ptaków. Równocześnie jednak posiada (w zależności od modelu) owalny lub okrągły kształt - co z jednej strony nadaje lampie Spokes prostoty, ale z kolei za sprawą delikatnych pręcików jest ona jedyna w swoim rodzaju - oryginalna i zarazem uniwersalna. Dlatego też lampa Spokes marki Foscarini przepięknie komponuje się w salonie urządzonym zarówno w klasycznym stylu, jak i w salonie w stylu industrialnym czy vintage. Świetnie będzie wygladać także w pomieszczeniach w kolorystyce białej bądź czarnej. Słowem - lampa Spokes marki Foscarini to kreacja będąca grą światła i cienia, która w graficzny i oryginalny sposób stanie się ozdobą każdego mieszkania, czy domu.

Lampa wisząca Allegretto od Foscarini. Wykonana z aluminium i lakierowanej stali. Lampa posiada także większą siostrę - lampę Allegro, przeznaczoną do większych przestrzeni.
Studio projektowe The tr(oi)ka zostało założone przez trzech designerów: Aurel Aebi, Armand Louis i Patrick Reymond, w szwajcarskim miescie La Neuveville. Głównymi elementami, które charakteryzują ich filozofie działań twórczych to multi dyscyplinarności. Zamówienia przychodzą z dziedziny architektury, wzornictwa i scenografii, a najczęściej, spomiędzy tych różnych dyscyplin. Zostali zaproszeni do różnych szkół projektowych w Szwajcarii i za granicą, posiadają stanowisko nauczycieli w dziale projektowania ECAL (Uniwersytet Sztuki i Projektowania w Lozannie, Szwajcaria).

Rodzina lamp, które bawią się wizualnym kontrastem pomalowanego i białego dmuchanego szkła w połączeniu z różnymi kształtami i kolorami, doskonale sprawdzają się również w wielu kompozycjach.
Chouchin 1 wyróżnia się ciepłym pomarańczowym odcieniem, który tworzy przyjemny kontrast z dolnym białym kołnierzem, który zamienia się w pierścień światła. Lampa Chouchin Mini od Foscarini to zbiór różnej wielkości kolorowych lamp wiszących o ciekawych kolorach. W rodzinie znajdziemy, 3 lampy duże, dwie w wersji mini oraz trzy w wersji reverse.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl