Producenci
Lampa ścienna Demetra Parete Lampa ścienna Demetra Parete
Producent: Artemide
Cena: 1 696,80 zł
zobacz więcej

Artemide - Lampy nowoczesne z tradycją

Włoska firma Artemide założona w 1960 roku z siedzibą w Pregnana Milanese jest uznanym i cenionym na świecie producentem nowoczesnych lamp wewnętrznych, posiadającym 55 własnych salonów w największych miastach świata- to w nich można obejrzeć wszystkie designerskie dzieła tej marki. Twórcami marki są Ernesto Gismondi i Sergio Mazza. Dystrybucja produktów firmy odbywa się drogą bezpośrednią i pośrednią w 98 krajach. W strukturach przedsiębiorstwa mieszczą się obecnie 24 spółki, które zatrudniają ponad 750 pracowników.


Nazwa przedsiębiorstwa- Artemide- bezpośrednio nawiązuje do jednej z najważniejszych bogini greckiej mitologii- a dokładniej do księżyca- którego Artemida była opiekunką. Nocne oświetlanie ziemi przez światło odbite od księżycowej powierzchni , tajemnica gwiazd i przestrzeni kosmicznej były główną inspiracją dla stworzenia działalności przez jednego z współzałożycieli firmy- Ernesto Gizmondi- który pierwotnie zajmował się zawodowo technologiami kosmicznymi i rakietowymi.

Artemide - Zrównoważone idee tworzenia lamp

Przyjęta na początku działalności idea „The Human Light” odzwierciedla wszechstronne podejście przedsiębiorstwa do oferowanych technologii oświetleniowych i mechanicznych. To właśnie wysokie wymagania stawiane wobec siebie są najważniejszą składową sukcesu przedsiębiorstwa i rozpoznawalności marki. Firma ARTEMIDE posiada własny program badawczo-rozwojowy, którego celem jest proponowanie i wprowadzanie na rynek innowacyjnych w dziedzinie oświetlenia rozwiązań, spełniających ideę zrównoważonego projektu oświetlenia, opierającego się na trzech kluczowych filarach:

  • materiały,
  • energia,
  • dobre samopoczucie i zdrowie.

Lampy Artemide - Designerskie dzieła

Wieloletnie współprace z wybitnymi artystami i designerami oraz ciągłe poszukiwanie nowych osobowości w zakresie projektowania przedmiotów i elektroniki użytkowej, owocują śmiałym wzornictwem wpasowującym się w aktualne trendy. Lampy oraz kinkiety Artemide uważane są za wzorowe, dzieła tworzone przez firmę wielokrotnie nagradzano, projekty eksponowane są na wystawach i w muzeach- jako swoiste ikony sztuki nowoczesnej i wzornictwa w dziedzinie sztuki użytkowej. Przedsiębiorstwo aktywnie angażuje się w działania prospołeczne i proekologiczne. Działa na rzecz podnoszenia świadomości ludzkiej w zakresie zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Obok działań na rzecz rozwoju technologicznego dla człowieka- „The Human Light”- propaguje i wprowadza ideę „The Responsible Light”- którą stosuje we wszystkich aspektach swojej działalności zasady zrównoważonego rozwoju:

  • zrównoważony rozwój środowiska naturalnego- w 2021 roku Artemide uzyskało pełną samodzielność w zakresie uzyskiwania energii do zasilania swoich obiektów we Włoszech i na Węgrzech; prawie 95% odpadów zostaje poddanych recyklingowi;
  • zrównoważone podejście do ludzi- firma zatrudnia 88% pracowników w ramach umów na czas nieokreślony, zapewnia szkolenia, stosuje zakaz dyskryminacji;
  • zrównoważony rozwój w zakresie innowacji- Artemide w latach 2019-2021 zarejestrowała 121 patentów, prowadzi programy badawczo- rozwojowe w zakresie technologii i wzornictwa.

 

Lampy i klinkiety Artemide zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe gremia. Proponowane przez firmę wzornictwo zyskało status kultowego, co potwierdzają zdobyte nagrody i tytuły, m.in.:

  • Compasso d’Oro ADI,
  • IF Project Design Award,
  • Red Dot Design Award,
  • Wallpaper DEesign Award.

Lampy i klinkiety Artemide wpisują się zarówno w architekturę obiektów mieszkalnych, jak i architekturę obiektów użytkowych i biurowych. Firma dysponuje ponadto seriami lamp dedykowanych na zewnątrz, które znalazły zastosowanie przy podkreślaniu elementów dekoracyjnych architektury obiektów zabytkowych i nowoczesnych w wielu miejscach na świecie. Funkcjonalność, jakość wykonania oraz wysokiej klasy design oferowanego oświetlenia sprawiają, ze lampy i klinkiety Artemide dekorują i oświetlają wnętrza muzeów i sal wystawowych, przestrzeni szpitalnych, biur czy hoteli.

Wysoka jakość okraszona nowoczesnym designem wprost od swiatowej klasy projektantów może z powodzeniem stać się częścią każdego domowego wnętrza. Artemide tworzy dla ludzi- dlatego też większość projektów kierowana jest do użytku w gospodarstwach domowych lub biurach. Obszerna seria lamp Tolomeo Artemide idealnie współgra z obydwoma rodzajami wnętrz. Seria Artemide Tolomeo w swojej prostocie i nienachalnej kolorystyce jest odzwierciedleniem współczesnej mody na minimalizm. Jednocześnie pozwala na łatwe dostosowanie do pomieszczenia, pełnionych funkcji i potrzeby chwili, jak np  model tolomeo micro- w wersji naściennej lub stołowej, posiadający wysięgnik i regulację kąta nachylenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl